Dualar

Aile İçindeki Huzursuzluklar İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Aile İçindeki Huzursuzluklar İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Aile içindeki huzursuzluklar için okunacak dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman birden fazla dua ve sure olduğu gözleniyor. Aile içi huzur duası için herkesin belirli sayılarda ve belirli vakitlerde okudukları dualar sorunların kısa sürede yok olmasına yardımcı olur. Her bir duanın farklı okuma sayısı ve şekli vardır. Bu yüzden herkesin dikkatli bir şekilde okuması gerekir.

Aile İçi Huzursuzluk İçin Hangi Dua Okunur?

Aile içi huzursuzluk için hangi dua okunur kısmı için birçok dua yer alıyor. Fakat insanlar ikindi namazlarını kıldıktan sonra her gün düzenli olarak 7 kere aşağıda olan duayı okuması gerekir. Bu dua sayesinde ailede huzursuzluk çıkaran her kim varsa bunlara bir son vermesine, huzursuzlukların bir anda geride kalmasına yardımcı olacaktır.

Her gün ikindi namazından sonra 7 kere düzenli olarak okunması gereken dua; ‘’Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym’’ olarak öne çıkıyor.

Ara bozanlara okunacak dua da yukarıda verilen ile aynı şekilde yer alabilir. Bu dualar sayesinde insanlar birçok sorunlardan kurtulabilecek ve dualar ile istedikleri huzura erişebileceklerdir.

Aile Geçimsizliğine Hangi Sure Okunur?

Aile İçindeki Huzursuzluklar İçin Okunacak Dualar Nelerdir?
Aile İçindeki Huzursuzluklar İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Aile geçimsizliğine hangi sure okunur kısmı aile içerisinde farklı sorunlar olan, küslerin yer aldığı hanelerde bir hayli merak edilir. Aile geçimsizliklerinin son bulması için 41 kere önce 2 rekat olan hacet namazı kılınarak Allah’tan her ne istenecekse bunun için dua edilir. Ardından 41 kere besmele çekilerek Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni ile başlayan dua okunur.

Bu duanın okunması ardından insanların üzerinde meydana gelen sorunlar çok rahat bir şekilde çözülebilecek olduğu gibi, huzursuzlukları da geri planda bırakır.

Evde huzursuzluk çıkaran baba için okunacak dua ailelerde babaların çıkardığı huzursuzlukların bir son bulması için okunacaktır. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni ile başlayan duanın 2 rekat hacet namazı kılınması ardından dua edilerek 41 kere okunması ile huzursuzluklar son bulacaktır. Bu sayede babalar her ne kadar huzursuzluk çıkarmak için mücadele etseler bile bu sorunlar kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Aile İçindeki Küsleri Barıştırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Aile içindeki küsleri barıştırmak için hangi dua okunur sorusu merak ediliyor. Küslerin barışması dinimizde çok önemlidir. Bir insanın aile içi de olsa aile dışı da en fazla üç gün küs kalmaları gerekir. Bundan fazlası dinimizce haramdır. Bu anlarda okunacak dualar arasında;

Bismillahirrahmanirrahim;

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Anlamı;

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla;

“Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Huzur duası sayesinde bir evde huzuru sağlamak çok kolay bir hal alabiliyor. Bu dualar sayesinde hem küsler rahat bir şekilde barıştırılabilirken hem de evlerde istenilen huzuru sağlamak çok daha kolay olabiliyor. Huzur duası için;

‘’ Ey Allah’ım ben ellerimi açtım, sadece sana sığındım. Son zamanlarda yaşadığım huzursuz zamanları artık sen benim üzerimden al. Senin sonsuz gücün ve kudretin var. Benim için en imkansız olan konular bile senin için çok kolay. Bu üzerimde olan huzursuzluğu al, huzuruna beni de eriştir. Amin…’’ şeklinde insanlar içlerinde geldiği gibi Allah’a dua edebilirler.

Aile Huzuru İçin Hangi Esma?, Aile İçindeki Huzursuzluklar İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Aile huzuru için hangi esma daha çok eşleri ile problem yaşayan insanların gün içerisinde bol bol Ya Vedud, Ya Kaviyy isimlerini zikir etmek gerekiyor. Aile içerisinde huzur ile mutluluğun tam olarak sağlanması için Kur’an-ı Kerim’in kalbi olarak da bilinen Yasin-i Şerif bol bir şekilde okunarak ailede yer alan kişiler için dualar edilir.

Evde huzur için çok tesirli dualar evlerde istenilen huzurun sağlanması için çok etkili oluyor. Bir evde huzuru sağlamak için ne kadar bol bol dua edilirse o evde huzur o kadar rahat bir şekilde sağlanacaktır. Bu yüzden de her fırsatta bol bol dua etmek gerekiyor.

Kocanın Karısının Sözünü Dinlemesi için Dua yazımızı da okuyabilirisiniz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir