Aşk Duaları

Ayetel Kürsi Ritüelleri Nelerdir?

Ayetel Kürsi Ritüelleri Nelerdir?

Ayetel Kürsi Ritüelleri; Bilindiği üzere, Bakara Suresi’nin 255. Ayeti olan Ayetel Kürsi, Hz. Muhammed (S.A.V.) tarafından ayetlerin efendisi olarak nitelendirilmiştir. Her Müslümanın ezberlemesi tavsiye edilen bu önemli dua, kişiyi kötülüklerden ve nazardan koruyan, darda olan kişinin refaha kavuşmasını sağlayan, kişinin isteklerine erişmesini mümkün kılan, evin bolluk ve bereketini artıran çok etkili bir duadır. Bunlar dışında Ayetel Kürsi, daha pek çok hikmete sahiptir.

Ayetel Kürsi Ritüelleri
Ayetel Kürsi Ritüelleri

Bilinen hikmetleri dışında Allah’a sığınmak ve kötülüklerden korunmak için okunan dualardan olan Ayetel Kürsi’nin bilinmeyen daha birçok sırrı ve hikmeti bulunmaktadır. En faziletli duaların başında gelen bu dua ile kişi, okuduğunda büyük bir rahatlama hisseder. Devamlı olarak okumaya devam eden, hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir.Hastalara da şifa olan Ayetel Kürsi duasının faydaları arasında aşağıdaki diğer faydalar yer almaktadır:

 • Ayetel Kürsi okunduğu zaman kazanılacak sevap, hatim sevabı kazanmış kadardır.
 • Gece yatmadan önce Ayetel Kürsi okuyan, sabaha kadar şeytanın saldırılarından korunmaktadır.
 • Düzenli olarak okumak, şeytandan uzak durmanın en büyük silahıdır.
 • Murada ermek için okunması çok yararlıdır.
 • Evden çıkarken ve girerken okunduğunda tüm gün boyunca musibetlerden uzak kalınmasını sağlar.
 • Af olunması için okunması faydalıdır.

Bu dua eşliğinde yapılan Ayetel Kürsi ritüelleri de oldukça etkili ritüellerdir. Ayetel Kürsi ritüelleri, kişinin isteklerine kısa zamanda kavuşmasında etkili olarak kullanılan uygulamalardır.  Elbette Ayetel Kürsi ritüellerinin etkili olması ve uygun bir biçimde yapılması için işinin ehli, ilim ve irfan sahibi uzman bir hoca veya medyum hocadan destek alınması önemlidir. Ayetel Kürsi ritüelleri, birçok amaca yönelik olarak yapılmaktadır.

Ayetel Kürsi Ritüelleri Nelerdir?

Ayetel Kürsi duasının etkisi, farklı amaçlara yönelik olarak yapılan farklı ritüeller ile artırılmaktadır. Genellikle dilek ve arzuların olması, bağlama ve hacet, aşık etme, giden kişiyi geri döndürmek gibi konularda yapılan ritüelleri pek çok kişi kendisi uygulamaya çalışsa da mutlaka uzman bir medyum hocadan destek alınması şarttır. Ayetel Kürsi ritüelleri arasında en çok başvurulan ritüeller şunlardır:

 1. Bağlama için Ayetel Kürsi ritüeli
 2. Evde huzur için Ayetel Kürsi ritüeli
 3. Dileklerin kabul olması için Ayetel Kürsi ritüeli
 4. Aşk için Ayetel Kürsi ritüeli
 5. Sıkıntıdan kurtulmak için Ayetel Kürsi ritüeli
 6. Sevilen kişiyi geri getirmek için yapılan Ayetel Kürsi ritüeli
 7. Evlilik için Ayetel Kürsi ritüeli
 8. Kötü enerji uzaklaştırmak ve pozitif enerji için Ayetel Kürsi ritüeli

Bağlama için Ayetel Kürsi Ritüeli Nasıl Yapılır?

Ayetel  Kürsi ritüelleri içinde bağlama ve aşk için yapılan Ayetel Kürsi ritüelleri en çok tercih edilen ritüellerdir. Önce abdest alınarak ve Besmele çekilerek Ayetel Kürsi ile bağlama ritüeli başlar. Ritüelin doğru bir şekilde tamamlanması için mutlaka uzman bir medyum hocadan destek ve yardım alınması önemlidir.  Abdest alınmasının ardından siyah, beyaz, gri, kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renkte 7 ip alınır ve ilk ipliğe düğüm atılır. Burada önemli olan ritüelin dualarının sırsınca ve sayısınca okunmasıdır. Tüm iplerin birbirine bağlanmasının ardından, ağır bir taş altına konulur. Uzman bir medyum hocadan yardım alınması, bu ritüelde kilit olan Ayetel Kürsi’nin fazla veya eksik okunmasının, dileğin gerçekleşmesini geciktirebilecek olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Ayetel Kürsi Ritüelleri

Sevdiği ve aşık olduğu kişiyi, nişanlısını, eşini kendine bağlamak isteyenlerin başvurduğu bağlama ritüeli, Ayetel Kürsi duasının 7 gün boyunca sayısız kere okunmasıyla da uygulanabilir. Okunma sayılarına dikkat edilmesi gerekmektedir.  Her gün okunacak duanın belirlenen sayıda olması şarttır. Evli çiftlerin arasında bağlılık kurmak için okunacak duaların da önemi büyüktür. Doğru bir biçimde yapılan Ayetel Kürsi bağlama ritüeli ile kısa bir süre içinde sevilen insan, ritüeli yaptıran kişiye daha yakın ve daha bağlı olur. En etkili bağlama seçeneklerinden olan bu ritüel, kısa sürede tamamlanan bir ritüeldir.

Ayetel Kürsi ile Büyü Bozulabilir mi?

Ayetel Kürsi ile birtakım ritüeller yapıldığı gibi Ayetel Kürsi ile büyü bozma uygulaması da yapılabilmektedir. Elbette, her büyü uygulamasında olduğu gibi Ayetel Kürsi ile büyü bozma uygulamasının da, olumlu sonuç vermesi açısından mutlaka ehil ve uzman hocalardan yardım alınarak yapılması gerekmektedir. Ayetel Kürsi duasının çok fazla okunması, aslında büyülerden korunmak için de faydalıdır.  Ayetel Kürsi okunan yerde şeytanlar ve cinler varsa dua onları kaçırır. Büyü bozma ritüellerinde, Ayetel Kürsi ile birlikte genellikle Fatiha, Felak ve Nas sureleri de okunur. Uzman medyum hocanın belirlediği biçimde uygulanan okumalar büyünün etkisinin kısa sürede kaybolmasına neden olur. Hangi dua ve surenin ne kadar miktarda ve ne zaman okunacağını medyum hoca büyü bozdurmak isteyen kişiye bildirir.

Okumalısın: Papaz Büyüsü Bozdurma

 

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir