Ayırma Duaları

Ayırma Duası

Ayırma Duası

Ayırma Duası
Ayırma Duası

Ayırma Duası, genellikle sevgilileri, evli çiftleri, nişanlı çiftleri birbirinden ayırmak için kullanılan dualar arasındadır. Bu duanın yapılış amacı kişinin eşinden ayrılması durumda ya da eşinden ayrılmak istemediği durumda yapılmaktadır. Bu dua ayrıca kişinin sevdiği kişi başkası ile evleniyor ise ya da nişanlı ise ona da yapılabilmektedir.

Dualar edilirken dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunurken burada en önemli unsur kişinin niyetinin salih olmasıdır. İyi niyet ile Allah’tan istenen dualar kabul görmektedir.  Ayrıca bu dualar edilirken kabul olacağına inanarak yürekten edilmelidir. Bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler alanında uzman güvenilir medyumlar ya da hocalara başvurarak destek alabilirler.

Ayırma Duası Nedir?

Ayırma duası nedir? Ayırma duası ne için edilir? Ayırma duasının özellikleri nelerdir? Ayırma duası hakkında söylenecek pek çok faktör mevcutken bu faktörlerin en başında ayırma duası edilirken kişilerin salih niyetli olması ve yalnızca Allah’tan istemesi önemlidir. Ayrıca ayırma duaları ile ilgili çeşitlerde mevcuttur. Genellikle bu dualar kişilerin ya eşlerinden ya da aşk yaşadığı kişilerden ayrılmak için yapmış oldukları dualar içerisinde yer alıyor.

Ancak bazen sevdiğiniz bir kişinin başkasıyla evlenmesi nişanlanmasını ya da aşk yaşamasını istemeyebilirsiniz bu durumda Ayırma duası edebilirsiniz. Dualar edilirken kişilerin kötü niyetli olmaması gerekmektedir. Çünkü salih niyet ile edilen dualar Allah katında daha makbuldür ve bir başkasına zarar verecek niyette olan duaların hiçbir tesiri bulunmamaktadır.

Ayırma Duası Kimlere Yapılır?

Ayırma duası kimlere yapılır? Sorusunun pek çok cevabı yer alırken öncelikle kişinin mutsuz giden bir evliliği bulunuyor ise onlara yapılabilmektedir. Ayrıca ayırma duasının doğru bir şekilde yapılması duanın kabul olmasında en önemli etmenlerden biridir. Ayırma duası doğru bir şekilde yapılırsa duanın kabul olması çiftler arasındaki anlaşmazlıkların ortadan kalkması, evlilikler veya mutsuz yuvalarının devam ettirilmesinin önlenmiş olması meydana gelmektedir.

Ayırma Duası Kaç Günde Etki Eder?

 Ayırma duası kaç günde etki eder? Ayırma duası kaç günde etki eder? Sorusunun cevabı yapılan işleme göre farklılık göstermektedir. Kişiler Ayırma duası yapabildiği gibi farklı yapılan ve hızla tutan ayırma duaları da karşıdaki kişiye edilebilir. Ayırma duası yapılırken sevgilinizden, nişanlınızdan, eşinizden bir türlü ayrılamadığınız kişilerden ayrılabilmek için bu dualar edebilirsiniz. Dualar farklı olduğu için bu duaların tesirleri de farklı günlerde olmaktadır. Üç günde kabul olan ya da 3 saatte kabul olan dualar olduğu gibi 10 günde, bir ayda, 40 günde etki eden dualarda yer almaktadır. Ayrıca bu duaların düzenli bir şekilde hiç aksatmadan edilmesi dualarda çeşitlerin bulunması önemli unsurlar arasındadır.

Ayırma Duası Nasıl Yapılır?

Ayırma duası nasıl yapılır? Ayırma duasının yapılması amacına uygun ve kişinin niyetine göre olmalıdır. Sevdiğiniz kişinin başkası ile evleneceğini duyduğunuz anda onlar için ayırma duası yapabilirsiniz. Çünkü sevdiğiniz kişi ve aşık olduğunuz kişinin başkası ile evlenmesi sizi mutlu etmeyecektir Bu yüzden sevdiğiniz erkek ya da kadına başkasına kaptırmamak için Ayırma duası yapılabilir.

Ayrıca evliliklerinde problem yaşayan veya evliliklerini yürütemeyen kişilere de ayırma duası yapılabiliyor. Bu dualar hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan kişi, alanında uzman ilim sahibi medyum ya da hocalara başvuru yapabilir. Bu duaların edilmesinde kişilerin niyetleri oldukça önemlidir. Bu niyet ile yapılan dualar Allah katında kabul olmaktadır. Sizler de dualarınızı ederken iyi niyetle Allah’a sığınarak etmeniz karşılığında duanızın kabul olduğunu göreceksiniz.

 Ayırma Duası Yapan Hocalar

Ayırma duası yapan hocalar bu duayı yapan hocalar duanın tutması ya da tutmaması yönünde çeşitli yorumlarda bulmaktadırlar. İlk olarak bu duanın edilme amacı mutsuz giden evliliklerin sonlandırılması kişinin nişanlısından ayrılması veya sevdiği kişinin bir başkası ile evlenmesi ya da nişanlanması sonucunda ondan ayırmak için yapılan dualar arasındadır.

Ayırma duası eden kişiler öncelikle evlilikleri mutlu gitmemektedir, evliliklerin sonlandırılması ya da kişinin sevdiği kişinin ayrılması veya kişinin Sevdiği kişiyi başka biriyle birlikte görmesini engellemek için ayırma duası edilmektedir. Bu noktada kişiler gerekli İlim ve bilgiye sahip olmadıkları için alanında uzman ilim seviyesi yüksek medyumlara veya hocalara başvurmasın da fayda bulunmaktadır.

Bağlama Büyüsü Neden Yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

5 Yorum

 1. şükriye altın dedi ki:

  Benim oğlum 24 yaşında 45 yaşında bir kadınla birlikte oldugunu ögrendim , kadın evlenip ayrılmış 3 tane çocugu var benim yasinda olandaa var . maddi durumuz çok iyi güçümüz yerinde kadın oglumu parası için kullanıyor genç cahil önünü alamıyorum kadın onu sevdiğine inandırmış , paran var pulun var böyle oyunlara gelme namaz kıldım ne dua ettim ben yapma dedikçe daha cok baglandı .internet üzerinden tanışmışlar çocugumu ondan ayramıyorum annelik iç güdüsü baskın geliyor kalbine sogukluk vermesi için araştırma yaptım önüme burası cıktı 1,5 2 aylık süre içinde oğlumun bazı seyleri fark edip benimle paylaştığını görünce nasıl mutlu oldumu anlatamam bu işten vazgeçecegini söyledi benim yaptırdıgımdan haberi yok söylemeyi düşünmüyorum . ALLAH Herkesin çocugunu korusun hocamada teşekkür ediyorum .

  1. Arzu dedi ki:

   Peki ücret verdiniz mi. Benim de oğlum aynı. Ancak evleneceği kızın gerçek yüzünü biz gördük o göremiyor. Bana yardımcı olurmusunuz

 2. simge dedi ki:

  Erkek kardeşim 3 seneilk evli kaldı eski eşi onu aldatamaya başladı ben buna şahit olunca bunu önce anneme annlattım başkasına söylesem görümcelik yapıyosun kıza iftira atıyosun diye söylenmeye başladılar . ben bunu kanıtladım babamla konuştuk babam erkek kardeşimle konuştu resimleri gösterdi benim karım yapmaz diye başladı . eve gidip kızı haşat etmiş ne boşanmaya yanaşıyor nede eskisi gibi olmaya kızı eve kapattı dışarı cıkmasına telefon kullanmasına iinde vermedi . hocayı tanıyordum olan biteni anlattım ayırma duası yaptı iki aya kalmadan boşandılar kimse kimseye daha fazla bişey olmadan herkes kendi hayatına devam ediyor .

 3. Nermin balci dedi ki:

  Sizinle söyle birsey paylasicam bundan 8 9 sen önce bi cocukla tanistim küçüktüm 20 li yaslar ne beklersiniz 3 yıl birliktlik yasadim sonra araya baya aile arkadaşlar vs girdi ayrildk onun hayatında baskasi vardı ben onu bekliyodum 2 sene felan bekledim bu duayı hocayi bulunca çok beklemisim dedim evlendik çünkü

 4. Defne.mum dedi ki:

  sürekli kavga eden bir tanıdığım çift vardı bi gün benle dertleşirken ayrılamıyoruz ama anlaşamıyoruz diye dert yakınırken yasin hocayı önerdim bu olaydan bi ay önce bende konusmustyum istediğim seye ssahip olunca gönül rahatlığı ile önerdim o çiftde sorunsuz bi ayrılık yaşadılar yasin hoca ssayesinde cok iyi olduuu smdi herkes mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir