Bağlama Duaları

Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır

Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır

Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır: Sosyal yaşantıda bazı durumlar için inançlı insanlar yaratıcıya dua etmektedir. Bu genellikle korkulan ya da bir yardıma ihtiyaç duyulduğu zamanda yapılan bir eylemdir. Duanın o an insanı huzura kavuşturan ya da isteklerine bir adım daha yaklaştığını hissettiren bir ritüel olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda en fazla merak edilen dua türleri arasında ilk sırayı kuşkusuz ki, bağlama duası almıştır. Peki bağlama duası nedir?

Son zamanlarda çeşitli şeyleri birisine ya da bir şeye bağlamak için dua edilmesi normalleşmiş ve insanların sık kullandığı bir dua çeşidi haline gelmiştir. Bağlanma dualarının aslında birçok varyasyonu bulunur. Bağlama duasının tüm çeşitlerine içeriğimizde sizler için değineceğiz.

Kadının Kocasına Bağlanma Duası

Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır
Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır

Evlilikler, bazen çiftler için zor bir hal alabilir. Böyle durumlar için eşler çoğunlukla ne yapacaklarını bilemez ve çareyi inancına sığınmakta bulunurlar. İslam dininde bu şekilde olan duaların bir büyü olduğuna inanıldığından dolayı yasaklanmıştır. Fakat bu işleri bilen medyum kişiler, duaları yapmak ya da yaymak yerine isteyen kişiye manevi destek olmayı tercih ediyor.

Zaman içerisinde eşlerden ya da evlerden soğumaya başlayan kişilerin bu durumu değiştirmek adına manevi enerjilerin güçlerinden yararlanmak birçok kişinin aklına gelebilecek ilk tercihtir. Özellikle çok sevmelerine rağmen herhangi bir şekilde eşlerinin kendilerine karşı olan ilgisizliğini yok edemeyen insanlar için bağlanma duaları çok mühimdir. Bu dua o evliliklerin geleceğini kurtarma potansiyelinden dolayı önemlidir.

Anneye Bağlanma Duası, Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır

Bağlama dualarının bir çeşidi de anneye bağlama duasıdır. Bu dua çeşidi, genellikle evlatların annelerine biraz daha bağlanması adına edilen bir ritüeldir. Annelerin bazen evlatlarından gerekli ilgiyi ve alakayı göremediğini hatta ilginin evlerine karşı bile olmadığını hissettiği anlar vardır. İslam dinine mensup olan anneler bu duanın arayıcısı olmaktadır.

Dualar içten gelmesi gereken ve odağa ihtiyaç duyan bir işlemdir. Belirli şeyleri birbirine bağlama duası dikkatli yapılması gereken bir dua türüdür. Bu yüzden duayı yapacak kişinin amacı ve yapış şekli son derece dikkatli seçilmelidir. Mesela eve bağlama duası bu çeşitlerden sadece bir tanesi olup, yaptığınız amacın dışına kolaylıkla çıkabilecek bir dua çeşididir.

Derse Bağlanma Duası, Bağlama Duası Nedir Bağlama Duası Nasıl Yapılır

Öğrencilerin derste sorun yaşadıklarında inancına bağlı olarak dua etmesi sık görülen bir durumdur. Yeni nesil öğrenciler bunun özel bir duası olup olmadığının merakı içerisindedir. Bir duanın en önemli özelliklerinden birisi, içtenlikle yapılmış olmasıdır. Bu sebeple özel dua aramak bir yana dursun, özel bir duayı bile içten gelmediği takdirde etmemeniz gerekir.

Derse bağlama büyüsü, öğrencinin ders çalışamadığı yahut derslere olan ilgisini kaybetmesi durumlarında kullanılan bir bağlama çeşididir. Öğrenci bu duanın etkisiyle derslerine olan ilgisini arttıracak ya da eski olan bağlılığı tekrar gelecektir. Önemli olan nokta duanın doğru bir şekilde yapılmasıdır. Aksi takdirde dua, daha önce söylediğimiz gibi başka durumlara sebebiyet verebilir.

İşe Bağlanma Duası

İş hayatında birçok olumsuzluk ve ritim düşüklüğü görülebilir. Bu temponun düşmesi ve işe olan bağlılığın azalması durumunda çalışan insanlar tekrar iş hayatını düzene sokmak için işe bağlama duası kullanabilir. Bu duanın sayesinde yaşadığınız, herhangi bir sebebe bağlı olan ilgi bozukluğu ortadan kaldırılabilir ve konsantrasyon kaybınızın önüne geçebilirsiniz.

Etkili olacak bir bağlama duası yaptırmak ya da yapmak ancak doğru yöntemler ve ilimlerden yardım alınarak gerçekleşebilir. İşinin ehli bir kişiden bu konuda yardım almak önemli husustur. Dua ismi altında araştırılan bu yöntemler, temelde büyülerin alanına girmektedir. Bu sebeple de herhangi bir yönteme başvurmak, başvuracak kişinin ellerinde olan bir durumdur.

Bağlanma Duası Günah mı?

Daha öncesinde belirttiğimiz gibi birbirine bağlama duası aslında bir büyü yerine geçmektedir. İslam dini bunun istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini söyler ve yasaklar. Fakat işini bilen medyum sayılan kişiler, duaları sadece kişinin isteği doğrultusunda yapmaktadır. Dualarda standart bir uygulama ya da düzen yoktur. Düzensiz olması başı buyruk bir şekilde yapılmayacağının en büyük kanıtıdır.

Müslümanlığa göre yasak olmasından dolayı günah sayıldığını söyleyebiliriz. Ancak dua ve büyü arasındaki farkı iyi bilmek gerekir. Bu yüzden kesin bir şekilde günah/günah değil düşüncesine varmak yanlış olacaktır. En ideal yöntem bu işi bilen kişilerin ellerine bırakmaktır. Bu şekilde içinizi bir nebze olsun rahatlatmak mümkün olacaktır.

Ayrıca Bağlama Duası Nasıl Okunur yazımıza da gözatabilirsiniz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

3 Yorum

  1. ATAKAN dedi ki:

    GÖRDÜĞÜM TANIDIĞIM EN DÜRÜST HOCA DESEM ÇOK DOĞRU OLUR

  2. Ayhanisik dedi ki:

    Derslerimle ilgili sorunlar yaşıyorum odaklanimyorum çok ayri dersler beni bunaltiyor bambaşka bir dunyada hissediyorum kendimi okul denince tuylerim ürperiyor ki geçen sene ben okul birincisiydim bu izdiraptan kurtulmak istiyorum hocam lütfen bana yardım edin

  3. Selimaykar dedi ki:

    Mrb hocm benim iş ile ilgili sorunum var cunku hic gitmek istiyorum beni birsey ali koyuyor üzerine bi okadrda borcum var söz takmamiz grekiyor lakin benim iş sorunu yuzunden cesaret edemiyoruz üzerime karabasan çökmüş gibi hissediyorum kalkamıyorum yatktn naptim ettm kalktim diyelm gidiyorm havada sis gibi siyah dumanlar var sevglim sizi onrdi durmm ciddi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir