Çanakkale

Çanakkale Yenice Medyum

Çanakkale Yenice Medyum

Sevgili Çanakkale Yenice Medyum arayan ve büyüler konusunda bilgi edinmek isteyenler vardır. Büyülerin insanlar için geçmişten günümüze kadar birçok sorunları için başvurdukları yöntemlerdir. Peki büyüler neden bu kadar çok tercih edilmektedir. Büyü görünmeyen güçlere sahip olmak ve bunları kullanmak. Büyü neden yapılır? Kurmuş olduğu hayalleri ve gerçekleştirmek istediği istekleri için kullanılmaktadır.

 

Çanakkale Yenice Medyum
Çanakkale Yenice Medyum

Antik mısır çağında büyüler ile uğraşan kişilere büyücü adı verilmiştir. Büyülerin Mısır başta olmak üzere Hint, Rum ve Arap ülkelerinde sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Büyünün ve büyücülüğün ilk başladığı nokta Babil imparatorluğu olarak rivayet edilmiştir. Hz. Musa zamanında ise büyücülere itibar gösterildiği ve bunu öğrenmesi için çocuklarını çırak olarak verildiği de söylenmektedir.

 

Türk toplumuna bakıldığında geçmiş ve bu günümüz de büyüler Şamanlar yani ( Şamanizm ) etkileri ile gelmişlerdir. Şamanların inançlarında ve geleneklerinde büyüler, fal bakımı, ruhani varlıklar cin ) çağırma gibi işlemler ile başladığı söylenmektedir.

 

 

İslam inanışlarımıza göre Hz. Süleyman peygamberin yaşamış olduğu dönemlerde aynı şekilde büyücülük yapan insanlar olduğu bilinmektedir. Kimi zaman bu kişilere saygı gösterilmiş olmasının yanı sıra sonrasında bu kişiler ağır şekillerde cezalandırılmışlardır.

 

İnsan İradesini Etkileyen Büyüler Çanakkale Yenice Medyum

 

Büyüler genel olarak insan iradesini etkisi altına alması ile yapılan ritüellerdir. Kişi kendi özgür iradesinin dışında hareket etmeye başlar ve yapılan büyü ne ise ona hizmet etmektedir. Bunlar düşünüldüğünde bir insanın başına gelecek olan en kötü şeyin bu olduğu söylene bilir.

 

Büyücülerin insanların her ne kadar ben yapmam dedikleri şeyler varsa bunları yaptırdıkları görülmüştür. Bu nedenle az önce bahsettiğimiz gibi büyücüler çok ağır bir şekilde cezalandırılmışlardır.

 

 

Bu büyüleri iyi niyet ile gerçekleştirilen kişilere ak büyücüler denilmiş. Kara büyü ile uğraşanlara ise kara büyücüler denildiği ayrı bir rivayettir. Günümüze bakıldığında ise hala ak büyüler ve kara büyüler hakkında yüzlerce makale okumanız mümkündür.

 

 

Ak büyüler kişilerin iyilikleri düşünülerek yaptırılan işlemlerdir. Örnek vermek gerekirse evliliği bitmek üzere olan kişilere yapılması halinde yuvanın dağılması önlenir. Ayrılan iki çifti yeniden bir birine yakınlaştırmak için tercih edilir. Bunlar ak büyüler olarak kabul edilmişidir.

 

Kara büyüler ise tamamen nefsine uyularak insanların kötü ve mutsuz olması istenerek yaptırılan büyülerdir.

 

Okumalısın: Sevgilimi Kendime Bağlama Duası

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir