Cinler Alemi

Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?

Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?

Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler? Cinlerin musallat olma durumu, çoğu zaman kişinin kendisi tarafından fark edilmemektedir. Genellikle bazı kişiler, çevresindeki insanın değişiminden dolayı onu medyuma veya hocaya götürür. Musallat olunan kişi, normal olmayan davranışlar sergiler.

Bu davranışları sergileyen kişilerin yakınları, kurtulmanın yolunu aramak için uzman bir medyum araştırması yapar. Cin musallatı, Kuran’ı Kerim ayetleri, duaları ve abdest ile çözülebilecek bir durumdur. Yine, durumdan kurtulan kişilerin uzman terapilere devam etmesi gerekir. Çünkü bu gibi travmalar, insan için olumsuz etkiler yaratır. Yapılan terapiler ile kişinin iyileşme süreci tamamlanır. Peki, cinler musallat oldukları kişiyi nasıl etkiler?

Cinler ve Etkileri

Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?
Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?

Bir cin musallatı durumunda kişide büyük bir değişim yaşanır. Kişi, normal olmayan davranışlar sergiler. Bu davranışlar, çoğu zaman kişinin ailesini ve arkadaşlarını korkutmaktadır. Cin musallatında kişide görünen değişimleri şu şekilde sıralamamamız mümkündür:

  • Kişi, banyo ve tuvalette uzun süre boyunca yalnız kalır.
  • Kendi kendine konuşmaya başlar.
  • Kişi, sürekli kabus görür.
  • Uyumakta zorlanmaya başlar.
  • Uyku halindeyken dişlerini sıkma, kendine vurma gibi davranışlar sergiler.
  • Sürekli yalnız kalmayı ister.
  • Öfke patlamaları yaşar. Sevdiklerini kendinden uzaklaştırır.

Kişinin bu hal ve hareketlerini gören yakınları bir medyumla görüşmelidir. İlerleyen başlıklarda cinlerden nasıl korunur konusuna değineceğiz. Ancak şimdi bir cin musallatının neden olduğunu açıklayalım.

Cin Musallatı Neden Olur?

Cinlerin musallat olma durumu, kişiye ve bazı koşullara göre farklılık gösterir. Büyüler ile kişiye cinler musallat ettirilebilir. Örneğin, cin, aşk büyüsü yapılan birine yaklaşır. Rüyasında veya zihninde büyü yapanın ismini fısıldar. Böylece sürekli kişiyi, düşünmeye ve sevmeye zorlar. Bununla birlikte, büyü yaptıran kişiye de cinler musallat olabilmektedir.

Halk arasında sürekli dile getirilen gece çöp atılması da cin musallatına neden olabilir. Çünkü cinler, dini kaynaklardaki bilgiye göre attığımız yiyeceklerle beslenmektedir. Bu yüzden dua ve besmelelerle çöp atılmalıdır. Yine cinler, insanlara yalnız kaldığı zamanlarda yaklaşmayı dener. Çünkü yalnızken insanlar, daha savunmasızdır. Böylece kişinin zaaflarını bilerek insana iç ses gibi yaklaşır.

Cin Musallatı Durumunda Medyumların Özelliği, Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?

Cinlerin musallat olduğu durumlarda iyi ve işinde alim bir medyumla çalışılmalıdır. Çünkü medyum, cinler aracılığıyla kişiye hangi tür cinin neden ve nereden musallat olduğunu öğrenir. Çünkü cinler, kendi alemlerinde aralarında konuşurlar. Aldığı bilgiler ile hangi duaların nasıl okunacağı gibi yollar belirleyerek kişiyi, cin musallatından kurtarır.

Bazı insanlar, cin musallat durumundan kendisi kurtulabilmektedir. Medyumla bir çalışma yürütürken dua okuyabilir, abdest alabilir. Fakat bazı musallat durumları, çok daha zor ve ağır olarak görülür. Böyle bir durumda kişi, abdestten ve Kuran’ı Kerim ayetlerini okumaz. Yanında okunduğunda da rahatsızlık duyar. Bu durumlar, kişiye musallat olan cinin gücüyle alakalıdır.

Cinlerden Korunmak için Ne Yapılmalıdır?, Cinler Musallat Oldukları Kişiyi Nasıl Etkiler?

Cinler de kendi alemlerinde inançlı ve inançsız olmak üzere ayrılır. Allah’ın yolundan giden cinler, zaten kimseye musallat olmaz. Ancak bazı cinler, şeytanın yolundan giderek insanlarla iletişime geçer. Böylece kişiye, istediklerini yaptırmaya çalışırlar. Cinler, akıl ve irade sahibi varlıklardır. Bu yüzden kurnaz davranışlarla insanları manipüle edebilirler.

Cinlerden korunmak için gerekli inanç ve ritüellerin yapılması gerekir. Okunan sureler ve dualarla kişi, cin musallatından korunabilir. Aynı zamanda kötü tılsımlardan korunmak için muska da bir alternatiftir. Muskalar, alim bir medyum tarafından yazılmalıdır. Bu sayede kişiye özel muska hazırlanabilir. Yine, medyuma gidilmeden önce kişiler, iyi ve detaylı bir araştırma yapmalıdır.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir