Dualar

Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler

Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler : Allah (c.c) “Dua ediniz, kabul edeyim“. buyuruyor. Resulü Ekrem Efendimiz de:
*Dua ibadetin ta kendisidir.
*Allah katında duadan daha şerefli birşey yoktur.
*Dua ibadetin özü, mü’minin silahıdır. Dikkat edin! Sizi düşmanlarınızdan kurtaracak, size bol rızık celp edip rızık kapılarını açacak birşey gösteriyorum; gecenizde ve gündüzlerinizde dua ediniz. Çünkü dua mü’minin silahıdır.
*Gelecek belayı ancak dua engeller. Dua başa gelene de gelmeyene de fayda verir.


*Dua gelecek belaya karşı çıkar, kıyamete kadar onu engellemeye çalışır.
*Dua göklerin ve yerin nuru, dinin direğidir. Allah (c.c) kendine kalkan elleri boş olarak geri çevirmez.
*İnsanların en aciz olanı dua etmeyendir. Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler : Gerçek Allah’ı tanısaydınız, duanız ile dağları yerinden oynatırdınız.
*Gizli dua aleni duadan yetmiş kat daha tesirlidir. buyurmuşlardır.

Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler


Duası Kabul Olan Kimseler, Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler


Efendimiz Aleyhisselam dualar ‘ı kabul edilenleri şu şekilde sıralamıştır:


Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler :

Mazlumun duası, Yolcunun Duası, Anne-babanın evladına olan duası, Oruçlunun duası, Adil sultanın duası, Çok zikredenin duası, Gıyabında mü’minin mü’min kardeşine olan duası, Hacının duası, Mücahidin duası, Hastanın duası, İhramlının duası, Bütün mü’minler için dua edenin duası, Hacda ce umrede yapılan dua, Bela musibet ve sıkıntı içinde olanın duası, Saçı sakalı ağarmış müslümanın duası, İyilik görenin iyilik eden hakkında duası, Hafızların duası, Topluluktan bir kısmının dua edip bir kısmının “amin” diyerek yaptıkları duaları, Ebeveyne iyilik edenin duası, Seher vaktinde edilen dualar, Israrla dua edenin duası, Allah (c.c) korkusundan ağlayanın duası, Kur’an okuyanın duası, Zilhiccenin ilk on günü içinde yapılan dualar,

Duaya salavat-ı şerife okuyarak başlayanın ve Allah’a hamd ederek bitirenin duası.

Ayrıca bizi doğru medyum facebook üzerinden takip etmek isterseniz tıklayınız.

Duaların Fazileti:
– Dualar, Müslümanların Allah ile iletişim kurması için en önemli ibadetlerden biridir.
– Kur’an-ı Kerim’de yer alan birçok ayette dua etmenin önemi vurgulanmıştır.
– Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) de sık sık dua etmiş ve Müslümanlara dua etmeyi öğütlemiştir.


– Dualar, kişinin Allah’a olan inancını ve bağlılığını gösterir.
– Dualar, kişinin isteklerini Allah’a arz ederek O’ndan yardım ve destek dilemesidir.
– Dualar, kişinin iç huzurunu ve Allah’a olan yakınlığını artırır.
– Dualar, kişinin günahlarından arınması ve affedilmesi için de etkili bir ibadettir.
– Dualar, kişinin Allah ile özel bir iletişim kurmasına ve dua ettiği konularda Allah’ın hikmetli planına teslim olmasına yardımcı olur. Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler :

Duası Kabul Olan Kimseler:


– İmanlı ve takva sahibi olan kişilerin duaları daha fazla kabul edilir. Yani Allah’a olan inançları ve bağlılıkları tam olan kimselerin duaları daha faziletli olur.
– Kendisini günahlardan ve kötülüklerden uzak tutan kişilerin duaları da kabul olur. Yani kişinin kalbi temiz ve arınmış olduğunda duaları daha etkiliDuaların fazileti ve dua kabul olan kimseler konusu İslam inancında önemli bir yere sahiptir.

Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler : Dualar, Müslümanlar için Allah’a yönelerek O’ndan yardım, bağışlanma ve isteklerin kabul edilmesi için yapılan ibadetlerdir. İslam’a göre, duaların kabul olması için bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekmektedir. İşte duaların fazileti ve dua kabul olan kimseler hakkında bilgi:

1. İman ve takva sahibi olmak: Duaların kabul olması için öncelikle kişinin Allah’a iman etmiş olması ve takva sahibi olması gerekmektedir. Takva, Allah’a karşı gelmekten sakınma ve günahlardan uzak durma anlamına gelir. İman ve takva sahibi olan kimselerin duaları, daha fazla kabul edilme ihtimaline sahiptir.

2. İçtenlik ve samimiyet: Duaların kabul olması için içtenlik ve samimiyetle yapılması önemlidir. Kalpten gelen bir dua, Allah’ın katında daha değerli kabul edilir. Duanın Allah’a yönelik bir yakarış olduğu unutulmamalı ve samimi bir şekilde yapılmalıdır.

3. Hayır duası: Duaların kabul olma ihtimalini artıran bir diğer faktör ise başkaları için hayır duaları etmektir. İnsanların ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını kendimize konu alarak onlar için dua etmek, kendi dualarımızın da kabul olmasına yardımcı olabilir. Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler

4. İstiğfar ve tevbe: Duaların kabul olması için yapılan hataların farkına varmak, pişmanlık duymak ve Allah’tan bağışlanma dilemek önemlidir. İstiğfar ve tevbe, dua kabul olma ihtimalini artırır.

5. İyilik yapmak: Duaların kabul olması için iyilik yapmak da önemlidir. İyilikler, Allah’ın rızasını kazanmaya yardımcı olur ve duaların kabul olma ihtimalini artırır.

6. Hz. Peygamber’in sünnetlerine uygun dua etmek: Duaların faziletini artıran bir diğer nokta, Hz. Peygamber’in sünnetlerine uygun şekilde dua etmektir. Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler : Peygamber Efendimiz’in uygulamalarına uygun dua etmek, dua kabul olma ihtimalini artırır.

Sonuç olarak, duaların fazileti ve dua kabul olan kimseler konusu, İslam inancında büyük öneme sahiptir. İman, takva, içtenlik, samimiyet, hayır duaları, istiğfar, tevbe, iyilik yapmak ve Hz. Peygamber’in sünnetlerine uygun dua etmek, duaların kabul olma ihtimalini artıran faktörler arasında yer alır. Duaların Fazileti ve Duası Kabul Olan Kimseler : Allah duaları kabul eden ve ihtiyaç sahiplerine yardım eden bir Yaratıcıdır.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

7 Yorum

 1. Aysima dedi ki:

  Bu dualar kac gunde tesir etmeye basliyor hocam ?
  Belanin uzerimizden gitmesi icin kac gun okunmasi lazim ?
  Bunun yaninda hangi dualar gerekli ?
  Birisi icin yapilacaksa esyasi bizde olmali mi?

 2. Burcu dedi ki:

  Çok zorluk yaşadım ben maddi manevi kimsiz gibi kaldim ortada her niyete yapiliyous dualar bu kadar sknti icinde hocayi bulmak bana piyango gibi geldi kendiside ilgili bir insan sagolsun bana bebegume cok yardimci oldu

 3. Kamuran1 dedi ki:

  Selam canlarım benlmde kısmetim ilgili sıkıntım vardı ve en ilgili hocanın yasin hca olduğundan onla çaıştım ve 12 gün çalışma sonucuda sonuç aldımgüvenle çalışabilirsiniz.

 4. saba dedi ki:

  çok memnun kaldım ben arkadaşlar yasin hoca çok ilgili gerçekten tatmin edici bilgiler verdi vefkler konusunda

 5. Mehmet dedi ki:

  Bende calismaya başladım bilgilendirecek sizi

 6. Gonca dedi ki:

  Hocam duayi biz okuyabilirmiyiz hangi dua

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir