Dualar

Duanın Etkileri Nelerdir?

Duanın Etkileri Nelerdir?

İnsanlar var oldukları andan itibaren hep kendilerine tutunacak bir dal, Duanın Etkileri Nelerdir ve bir yer bir alan aramışlardır. Bunun için kendilerine yuva kurmuşlardır. Yerleşik hayata geçmişlerdir. Aslında bu da insanların bir kendilerine tutunacak yer aramalarından kaynaklanmaktadır. İnsanlar düzen ve mutluluk isterler. Aynı zamanda da güvende olmak isterler. Bunu yanında da sürekli olarak evreni var oluşu sorgularlar.

Bu var oluş içinde kendine iyi bir yer bir neden seçmek isterler. Bunun içinde tanrının varlığına inanmak insanları oldukça rahatlatmaktadır. Çünkü bu onlara kendilerinden daha yüce bir güce teslim olmalarını sağlar. Aynı bir çocuğun annelerine teslim olması gibidir bu durum. Annelerinin onlar için her şeyi yapabileceklerine inanmaları ve aynı zamanda onları her şeyden koruyacaklarına inanmaları gibidir diye açıklayabiliriz bu durumu. Dua etmek de bu güveniş ve teslim oluşun bir dile getirilişidir.

İnananlar dua ettiklerinde ve ettikleri dua kabul edildiğinde kendilerinin yüce bir güç tarafından korunduklarını düşünebilirler. Kendilerini ait oldukları yerde hissetmeleri de insanların kendine olan güvenlerinin yükselmesine neden olur. Kendine güvenleri yükselen insanlar her şeyi yapabileceklerine inanırlar. Duanın etkileri nelerdir diye düşündüğümüzde aklımıza gelen en güzel ve en önemli etkinin bu olduğu görülmektedir.

Duanın Etkileri Nelerdir?

Duanın Başka Etkileri Nelerdir

Başka duanın etkileri nelerdir diye sorduğumuzda karşımıza birkaç etki daha çıkmaktadır. Dua ederken ya da istekte bulunurken dikkat etmemiz gereken bir nokta duamızın kabul olmama ihtimalidir. Biz istekte bulunurken daha iyisinin bizim için hazırlanıyor olabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Eğer bunu aklımızdan çıkarırsak dileğimize sanki biz o olmadan yaşayamayız gibi davranmaya başlarız. Bu da aslında hiç istenmeyen bir şeye yani bir şeye körü körüne bağlanmaya götürür. Hâlbuki insan elindeki her şeyi kaybetse bile yaşamaya devam eder. Bir şekilde kalkar ve yürür.

Duanın Kötü Etkileri Olur Mu, Duanın Etkileri Nelerdir?

Bunun yanında başka duanın etkileri nelerdir diye bakarsak bazı insanlar duaların kötü etkileri olduğunu da düşünür. Bunu büyü gibi olduğunu savunurlar. Ancak duaların böyle bir etkisi hiçbir zaman olmamıştır olmayacaktır da. Duaların büyüler için kullanılması başka yollar ile gerçekleşmektedir.

Bunlardan başka bir yazımızda sizler için söz edebiliriz. Ancak az önce de söylediğimiz gibi duaların böyle bir etkisi söz konusu değildir. Dua ederken dikkat etmeniz gereken tek şey niyetiniz olacaktır. Niyetinizin saf olduğuna inandığınız sürece geri kalan her şey teferruat olmalıdır. Bu nedenle de gönlünüzün rahat olmasını öneririz. Duaların etkileri diye bahsettiklerimiz bunlardır. İyi günler dileriz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Efe dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler allah razı olsun

 2. Mikail Kahraman dedi ki:

  Yer gök dua iledir. Bütün manevi hastamıkların tedavisi için ilim sahibi insanların hazırladığı dua gerekir. İç sıkıntılarım için Yasin Nocamızdan aldığım muskalı boynumda taşıyorum. O günden beri sıkıntım kalmadı. Allah razı olsun.

 3. birolsevda00@gmail.com dedi ki:

  İalecek hocanın yanına gitme fırsatı bulduk çok rahatladık şuan huzurluyuz onu anlatimlarindan faydalanmaliyiz dolandirmayin saçma sapan hocalarda faydalanmayın boş zaman harcamayin

 4. birolsevda00@gmail.com dedi ki:

  Ne zamana bize yine randevu verebilirsiniz İalecek hocanın yanına gitme fırsatı bulduk çok rahatladık şuan huzurluyuz onu anlatimlarindan faydalanmaliyiz dolandirmayin saçma sapan hocalarda faydalanmayın boş zaman harcamayin

 5. Abdurrahman Damar dedi ki:

  yasin hocaya yaptırdım Çok iyi geldi dualar muska ve nazar duası en iyisi Yasin Hocam tavsiye ederim Dostlarim kolay gelsin

 6. Selen dedi ki:

  Merhaba Ben yasin hocaya aşk duası yaptırdım. Çok etkili oldu çok memnun kaldım.

 7. Nurr dedi ki:

  Dua etmek çok güzel fakat biz hocayla nasıl dua edilmeli o nu öğrendik faziletlerinden bahsetti.nerde ne okunmalı nasıl isteklerde bulunmali bu kadar detayli güzel anlatim, çok güzel insanların saygisini kazandirir bilmediğimiz güzel şeyleri bize öğretti

 8. Nazire dedi ki:

  Evde huzur için gittik hocamıza, çok negatif enerjiler hissediyoruz, sürekli gerginlik ,kavga basitti çağırdı güzelce bize neyi nasıl yapacagimizi anlatti bir süre devam ettik güzel sonuçlar aldim sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir