Havas İlmi Çalışmaları

Havas İlmi Esrarı

Havas İlmi Esrarı; genel kanıdaki oluşan düşüncelere rağmen sadece harflerin-sayıların Esmaların veya ayetlerin sırlarından hikmetlerinden faydalanılarak çeşitli etkiler elde etmek için esmanın ya da ayetin kendisi veya vefki ve bunlara bağlı harf ve sayılar kullanarak kurulmuş bir sistem ya da basit bir ilim değildir.

Çünkü bu konunu özünde Allah’ın takdiri ile ve bilinen veya bilinmeyen ilahi kanunları ruhani ve manevi alemlerin etkileri barizdir. Bu ilmin kendine has ve özel konuları vardır.

Havas İlmi Esrarı: Çünkü eskilerin sır olarak gizlediği ve öğretmediği ilimlerdendir. Başarılı olmanın ve zarar görmeden kullanmanın bazı şart ve usulleri vardır. Havas ilmini bilmek ve öğrenmek için önceden bilinmesi gereken bazı kuralları ve önemli noktaları bulunmaktadır. Genel olarak şunu bilmeliyiz ki; havas yıldızlar ilminden bilinen veya bilinmeyen alemler ile semalardan gelmedir.

Havas İlmi Esrarı
Bu ilim insanlardan önce ruhani alemler ile cinler aleminde bilinen ve kullanılan bazı temelleri ve manevi kanunları da kapsar. Burada sırası gelmişken belirtelim ki sizlerin yaşamış olduğu bu maddi alemin yasaları doğa kanunları ve fiziksel oluşları manevi alemlerin etkileri ve yasaları ile meydana gelmektedir. Havas İlmi Esrarı: Bu ilmin kullanışı cinlerden sonra çok eski kavimler ve uygarlıklar bu manevi yasaları öğrenip etkilerine göre gerektiği şekilde kullanıla gelmiştir.

Havas İlmi Kaynağı ve Havas İlmi Esrarı

İnsanlar bu bilgileri çok çeşitli yollardan elde etmişlerdir. Bilginin kaynağı şüphesiz ki Alim olan yüce Allah’tır. Bu ilmi önceki uygarlıklar manevi makam ve rahmani ruhanilerden hayırlı yönde insanlık için öğrenmişlerdir. Havas İlmi Esrarı

Fakat zaman içinde insanın hırsı ve bencilliği bu ilmin bilgisini ve kudretini kötü yolda kullanmak isteyince devreye şeytani sıfatlar taşıyan negatif unsurlu varlıklar guruplarından insanın nefsine hitap eden bilgiler gelmiştir. Şüphesiz tüm alemler içinde Ahad olan ve Ahir olan dilediğini yaratan Haalik ve Hallak olan ilahımız yüce Allah yalnız Hayy’dır ve o mühit ül mühyi’dir.

Havas İlmi Esrarları

“Havas İlmi Esrarı” veya “Havas İlmi Sırları”, İslam ilim geleneğinde yer alan bir konudur. Bu eserde, Havas İlmi olarak adlandırılan gizli ilimler ve sırlar hakkında bilgiler yer alır. Havas İlmi, insanların meleklerle iletişim kurmalarını, mucizevi güçlere sahip olmalarını ve doğaüstü yeteneklere sahip olmalarını sağlayan bir ilim dalıdır.

Bu eserde Havas İlmi hakkında çeşitli yöntemler, dualar, tılsımlar, vefkler ve diğer ritüeller gibi konular ele alınır. Havas İlmi’nin amaçları arasında büyüler yapmak, sevdiklerini korumak, düşmanlarını cezalandırmak, hastalıkları tedavi etmek, varlıklardan yardım almak ve diğer istekleri yerine getirmek bulunur.

Ancak, Havas İlmi’nin kullanımı genellikle İslam alimleri ve uzmanları tarafından eleştirilmiştir. Çünkü bu ilmin bazı uygulamaları İslam’ın öğretileriyle uyumsuzdur ve şirke yol açabilir. İslam dini, Allah’tan başka hiçbir varlığa tapınmayı yasaklar ve Havas İlmi uygulamalarında bazen bu prensibe aykırı davranışlar sergilenir. Bu nedenle, Havas İlmi’ni uygulamak yerine İslam’ın temel öğretilerine odaklanmak ve Allah’a güvenmek önerilmektedir.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

5 Yorum

 1. Derinsu dedi ki:

  Hocam ben gece yatarken karanlik ve kıllı bi varlığa dokundugumu hissediyorum fakat goremiyorum yanımda birisi var goremiyorum delirmek uzereyil bazen uyanmak istemiyorum aslında daha dogrusu yatak odasında uyumak istemiyorum yalnız yasiyorum psikolojik olarak çok yoruldum napmam lazim

 2. Tugba dedi ki:

  Büyü bozmak için olurmu ki
  Toprak evimize büyü yapilms kardesim çok hastalandi bi hoca soylems büyü var uzerinizd3 çocuğa vurmus diye 3 ay hastanede yatti nasıl gecer büyü ne oldugunu soylemedi yetkim yok diyerek siz yardımcı olurmusunu z

 3. Kamuranhlis dedi ki:

  Bu nasıl vakif oluyor hocam evdeki yabancilari nasıl gonder biliriz duvarın için geliyolar sarı sarı büyük gözleri var sadece bekliyolar her gece ayni şey nasıl duzelc3k bu havas ise yarar mi

 4. yarali dedi ki:

  kocam evden gitti nasl olck:( yardim edermsnz???

  1. naimesultan dedi ki:

   Mrh yarali kardesim yasin hocayi aradinmi sitede numarasi var vatsaptan yz istersen donus yapar veya musaitsen ara bir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir