Havas İlmi Çalışmaları

Havas ilmi ve Hakkında Bilgiler

Havas ilmi ve Hakkında Bilgiler

Havas ilmi ve Hakkında Bilgiler:  Kur’an ve sünnet üzeri yapılan manevi bir tedavi şeklidir. Bir ismi de rukye ilmidir. Rukyecilik Allah Resulü (S.A.V)’in tedavi şeklidir. Bu tedavi, mana aleminin doktorlarından ve mürşidlerinden alınan himmet ile yapılır. Bir adı da gizli ilimlerdir. Allah’ın ilmidir, bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçilir. Bu ilmi öğrenebilmek için bir öğretici bir mürşid esastır.

Bir şeyhten yetki ve himmet alınmadan yapılmaz. Havas ilmi, Rahmani cihetten melekler, hüddamlar ve manen güçlü mümin cinlerle irtibata geçerek kafir cinlerle mücadele etmek için Allah tarafından verilen bir ilimdir. Elde edilmesi çok zordur. Bu ilmin delillerinden bir tanesi de Fetih Suresinin 4 ncü ayetinde geçer. Riyazetli olmak gerekirse oruçlu olmak gerekir. Hayvan eti ve hayvandan çıkan süt, bal, yumurta ayrıca soğan, sarımsak veya bunlara benzer kokusu kötü olan gıdalar yememek, midenin de boş veyahut da gereğinden fazla tıka basa tok olmaması lazımdır.

Havas ilmi ve Hakkında Bilgiler


İlk paragrafta bahsetmiştim konuyla ilgili vefk ve diğer çalışmalar yapılabilmektedir. Havas ilmi genellikle harflerden sayılardan bir takım hesaplardan yararlanarak hazırlanan vefklerdir. Bu ilim çok eski çağlardan günümüze kadar gelen alimlerin ve medyumların bir sır gibi sakladıkları öğretmekten kaçındıkları bir ilimdir.Bu ilmi kullanan medyumlar genel olarak cinler aleminden de fayda sağlayarak hazırlarlar.Havas ilmi derinliği çok insan tarafından bilinmeyen ileri düzey bir yöntemdir.

Havas ilmi Nedir? (Havas ilmi ve Hakkında Bilgiler)

Hepimizin içinde bulunduğu maddi alemin belli yasaları vardır bu maddi alemler aslında temelinde manevi bir gücü barındırmaktadır. Havas ilminin kullanılışı cinler ve meleklerden sonra eski kavimlerce de kullanılmış uygulanmıştır. Eski kavimlerde hava ilmi rahman ve ruhanilerden topluma fayda sağlamak maksadıyla öğrenilmiştir. Havas ilmini eski çağlardan beri kötü amaçlar için kullanmış insanlar da vardır.

Okumalısın :  Aşkı Muhabbet Vefkleri

Ruhani varlıklar ve cinlerin bildiği yardımıyla hazırlanan bir takım sembol ve şekillere dayanan havas ilmi çok dikkatli hassas medyumların uygulayabilecekleri bir yöntemdir.Aksi halde bu ilim yanlış ve kötü niyetli medyumların aracılığıyla çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Diğer yandan günümüzde bazı kitaplarda ve kaynaklardan alınarak ayrıca kopyacı bir zihniyetle bu ilmi bilgisizce kullanmaya çalışman medyum ve medyumlar maalesef sonuç alamamaktadır.

Oysaki havas ilmi gerçek bir bilgi yüküyle buna paralel olarak ruhani bir takım varlıklardan da yardım alınarak hazırlanması gereken bir ilimdir. Bu yüzden vefk hazırlatırken bu konuda çok deneyimli bir medyumdan yardım almak sonuç için kaçınılmaz bir ihtiyaç olmuştur.
Havas ilmi kendi içinde de çeşitli kısımlara ayrılır. Bu ilimleri çok çeşitli olarak gruplara yada çeşitlere ayırabiliriz.

Vefkler tılsımlar muskalar yıldızlar burçlar tefa’üller cinler hadimler hüddamlar aşk bağlama celp rızk kısmet başarı istihare şifa tesir helak gibi pek çok dallara veya konulara ayırabiliriz. Gözünüzle göremeyeceğiniz bir sistem olduğu için yapacağınız küçük hatalar büyük sorunlar çıkarabilir. Bu ilim de sabır sebat takva önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Aşkı Muhabbet Vefkleri başlıklı makalemizde Aşk-ı Muhabbet Vefkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

11 Yorum

 1. Nezihim dedi ki:

  Çok güzel ve açıklayıcı olmuş..ş. Evet çok duydum gerçek vefkk yapann hocalar da varmışşş demeek..

 2. Emel Y. dedi ki:

  3 senedir derdime kimse derman olamamıştı defalarca dolandırıldım ama yılmadım meğersem bana büyü yapılmış sevgilimden ayrılmam icin yasin hocayha allah razı olsun yardım etti
  Banada bir arkadaşım tavsiye etmişti
  Herkese tavsiye ederim kendisi paraya pula önem vermiyor dürüst olması ve bana yaptığı calısmadan sonra aldığım sonuclar beni cok mutlu etti yasin hocabi tanedir arkadaşlar ben tavsiyee ediyorum

  1. ömer yapıcı dedi ki:

   Yasin hocaya bazi dua yaptırdim 7 gün üstümde taşıdım yararını gördüm herkese tavsiye ederim

 3. ahmet dedi ki:

  ben hocamdan çok memnun kaldım gerçekten ilim irfan sahibi birisi çok başarılı konuşmaları yardımseverliği aşikar görünen köy klavuz istemiyor yasin hocamı tek gecerim

 4. Umut dedi ki:

  Yasin hocaya guvenin ben yaptirdim kurtuldum sizede tavsiye ederim

 5. Resuleksi5334 dedi ki:

  Cak güvenilir tavsiye ederim cok teşeklurler

 6. vedat dedi ki:

  teşekkürler hocam işime yaradı

 7. Merve dedi ki:

  Banada bir arkadaşım tavsiye etti yasin hocaya yaptırdim dua hazırladı bana 7 günde yaptıkendisi paraya falan önem vermez çok şükür çözüldü herşey tavsiye ederim

 8. Feyza nur yılmaz dedi ki:

  Gercekten cok guzel tavsiyelerle yasin hoca bana cok yardımcı oldu bircok arkadasıma da tavsiye ettim

 9. C.Şimşir dedi ki:

  Benim küçük kİzim korkmuştu yaşın hoca okudu çok etkili oldu ve bize dua hazirladi şuan kızım çok iyi bizimle çok ilgi alaka oldu ialecek gidiyoruz ve faydalı olduğunu düşünüyorum teşekürler

 10. Ahgo dedi ki:

  Hocam Çok Sağol Allah Razı Olsun Duaların La Bizi Rahatlatıyor dün Çok sağol Allah razı olsun

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu