Dualar

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar
Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar sayesine insanlar yaşadıkları en zorlu günlerden en zorlu süreçleri dahi çok rahat bir şekilde geride bırakabilmektedir. Hayatlarının daha hızlı bir şekilde yoluna girmesini isteyen kişiler birçok konuda yer alabilir ve içten bir şekilde duaları edebilirler.

Duaların temelinde insanlar ya da kendi iyilikleri için, her zaman her ne olursa olsun kimseye en ufak zarar veren bir yapısı olmamalıdır. Zarar ya da kötülük içerikli dualar her ne kadar içten edilse bile kabul olmaz.

Bu yüzden de insanlar en içten şekilde yaşamak istedikleri huzur ve mutluluk için Allah’a yönelebilir ve dualar ile hayatlarına daha rahat yön verebilirler.

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar Nelerdir?

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar nelerdir kısmında insanlar o an içten bir şekilde de dua edebilirler. İlla Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar hangileridir diyerek net bir dua üzerine yoğunlaşmak gerekmez.

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar kısmında;

 1. Şahmeran duası
 2. İnşirah suresi
 3. Felak – Nas
 4. Yasin suresi
 5. Fetih suresi

Gibi sure ve dualar devreye girer. Bu anlarda bireyler eğer bunları bilmiyorlarsa ellerini yukarı doğru açarak da o an içlerinden geçen her iyi şeyi dua şeklinde isteyebilirler. Dualar insanların hayatına her şeyin daha hızlı bir şekilde yoluna girmesi için en etkili olan adımlar arasında yer alır.

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar Nasıl Yapılır?

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar nasıl yapılır insanların akıllarında dua öncesi yer alan bir konudur. Aslına bakılacak olduğu zaman bu dualar abdestli bir şekilde edilirse daha makbul olabilir. Fakat abdest almasına imkan olmayan kişiler de dua edebilir.

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar yapımı kısmında;

 1. İki rekat hacet namazı kılmak
 2. İnanarak dua etmek
 3. Abdestli bir şekilde etmek
 4. Olacağına ikna olarak dualarda yer almak
 5. Bir başkasının kötülüğü ya da zararı için dualarda bulunmamak
 6. Hayırlı ve insanların iyiliği için bir şeyler istemek

Eğer yukarıda yer alan adımlar devreye girerse dualar da daha hızlı kabul olabilir.

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Duaları Kimler Yapar?

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar kimler yapar kısmında insanlar için illa şu kişi dua etmelidir diye bir şey yoktur. Bireyler kendileri için dua edebilecek oldukları gibi gönül temizliklerine inandıkları kişilerden de kendilerine dua etmelerini isteyebilirler.

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar yapanlar daha çok içten bir şekilde inanarak yaptıkları zaman hayatlarında görecekleri sorunlar kısa sürede çözülür. Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar yapılanlar hayatının en uygun süreçleri içi rahat bir şekilde devam edebilirler.

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar Etkili Midir?

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar etkili midir insanların dua ederken akıllarına gelen bir konudur. Aslına bakılacak olduğu zaman bir insan içten bir şekilde dua ettiği zaman eğer bir kişinin hayatı hakkında kötü şeyler istemiyor ya da başkaları ve kendi iyilikleri içi bir şey istiyorsa kısa sürede kabul olur.

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar etkisi sayesinde insanlar aradıkları huzur ve mutlulukları çok rahat  bir şekilde bulabilir ve her şeyi çok daha hızlı bir şekilde yoluna sokabilir. Bu yüzden dünya genelinde her ne olursa olsun insanlar yaşadıkları zorlu süreçler içi  dualardan yardım almayı seçer.

Huzur ve Mutluluk Arayanların Etmesi Gereken Dualar Etki Süresi Ne Kadar?

Huzur ve mutluluk arayanların etmesi gereken dualar etki süresi ne kadar insanların hayatında merak ettiği bir süreçtir. Fakat dualar için illa net şu gün şu saat şu kadar sürede kabul olacak diye bir kural yoktur. Bazı anlarda çok kısa sürede kabul olabilirken bazı anlarda da çok uzun sürebilir.

Edilen dualar ne kadar kabul olacağına inanılarak içten bir şekilde edilirse kabul olma süresi de o kadar hızlı ve kolay olmaktadır.

Güzellik Büyüsü Nedir, Güzellik Büyüsü Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.
Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir