Rüya Tabirleri

Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek
Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek rüya sahibinin isteklerine ulaşması güzel haberler alarak mutlu olması olarak yorumlanır. Altın rüya tabirlerinde iki bağlamda değerlendirilir. Bir bağlamda para olarak değerlendirilen rüya, diğer bağlamda ise kazanılacak manevi refahtır. Altın zenginliğin işaretidir.

Bu nedenle de bazı tabirciler tarafından rüyada altın görmek rüya sahibinin büyük bir zenginliğe kavuşacağına ve bu zenginliğinin hayırlı kazançlarla gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada tane tane çil çil altın gören rüya sahibi gerçek hayatta da hayırlı ve bol bir kazanca erişecek şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin gördüğü altının nasıl olduğu da rüya kadar önemlidir.

Bir yılanın altında altın görmekle, bir aslanın ağzında altın görmek gibi farklı farklı rüyalar içinde farklı tabirler ortaya çıkabilmektedir ancak genel anlamda rüyada altın görmek hayırlı ve bol kazanca, salih amel işlemeye dalalet olarak tabir edilir. Manevi olarak rüya sahibinin varsa eksikliklerini gidereceğine ve bu eksiklikleri gidermesi ile birlikte manevi bir huzura kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Altın Takılar Görmek

Rüyada altın takılar görmek rüya tabircileri tarafından genel olarak hayır işlerine yorulmaktadır. Rüya sahibinin bekarsa evleneceğine, evli ise bir hayır işine vesile olarak mutlu bir yuvanın kurulacağını işaret olarak tabir edilir. Altın takıları kendisinde gören kişinin kendisi için hayırlı ve güzel haberler alacağına işaret olarak tabir edilir.

Rüyada takıları başkasında gören ve buna haset eden kimsenin ise büyük darlığa düşeceğine, eğer dikkat edilmezse çok sıkıntılar çekebileceğine rivayet edilir.

Eğer rüya gören kimse başkasında gördüğü altın takılar için haset etmez ve tebessüm ederse gördüğü altın kadar güzel haberler alacağına hayırlı kazanç kapıları elde edeceğine ve varsa borçlarından kurtulacağına delalet olarak tabir edilir.

Rüyada Birinin Altın Vermesi, Rüyada Altın Görmek

Rüyada birinin altın vermesi rüya sahibinin aldığı altınların çokluğu azlığı ile tabir edilmektedir. Çok fazla ölçüde bir kişi tarafından altın aldığını gören kişi makam ve mevkii konusunda oldukça önemli yerlere gelecektir ve çalışıyorsa iş yerinde yükselecektir şeklinde tabir edilebilir.

Bir diğer boyut ise haram ve helal konusudur. Rüyasında birisinin altın verdiğini bir kadının görmesi ile bir erkeğin görmesi farklı, bir kadının altın vermesiyle bir erkeğin altın vermesi farklı yorumlanır. Erkek için İslâmî açıdan altın haramdır. Bu nedenle erkek bir rüya sahibinin rüyasında bir kadından altın alması, harama bulaşmaya ve yanlış yolda olunduğuna dalalettir.

Bir erkeğin bir erkekten altın alması ise rüya sahibinin yaşayacağı zorluklara ve yakınlarıyla karşı karşıya gelebileceğine yorumlanır. Kadınlar için ise bu durum tam tersidir. Bir kadının bir erkekten altın alması kadının yakın zamanda hayırlı bir haber alacağına, bekarsa evleneceğine delalet olarak yorumlanır.

Evli bir kadının tanımadığı bir adamdan altın alması ise eşiyle muhabbetin artacağına, rızıklarının çoğalacağına evlerinin bereketleneceğine yorumlanır. Bir kadının başka bir kadından altın alması ise yakınlarıyla sorunlar yaşayan rüya sahibinin sorunların çözümlerine odaklanarak yakınlarıyla olan ilişkilerdeki problemleri aşacağına işaret ettiği tabir edilir.

Rüyada Altın Takmak, Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın takmak rüya sahibinin rüyayı görüş şekline göre değişmektedir. Rüya sahibi rüyasında kendisinin ya da bir başkasının altın taktığını görmesi farklı yorumlanır. Ayrıca rüya sahibinin kadın ya da erkek olması da tabir için oldukça önemlidir. Bu bağlamda bir kadın rüya sahibinin rüyasında bir erkeğe altın takması hayra yorulmaz. Altın erkek için Kur’an’ı Kerim’de haram kılınmıştır.

Bu nedenle de haram olan bir altını bir kadının bir erkeğe takması yaşanacak sıkıntıların ve helal olmayan kazancın habercisi olarak tabir edilir. Rüya sahibi bir kadınsa ve bir kadına altın taktığını görüyor ise beklenen hayırlı işlerin peş peşe geleceğine ve kısa zamanda çok hayırlı haberler alınacağına delalet olarak yorumlanır. Bir erkeğin bir kadına altın takması ise bekarlar için hayırlı bir evlilik müessesesi tesis edileceğine, evliler için hayırlı evlatlar yetiştirileceğine işaret ettiği tabir edilir.

Bir erkeğin bir erkeğe altın takması ile maddi zorluklar çekileceğini ve çekilen zorlukların hayır ile çözülebileceğine işaret olarak yorumlanır. Kısacası bir rüya için genel geçer hatırlanan durumlar rüya içerisinde gerçekleşen özel durumlara göre yorumlanmaktadır. Hayır olarak düşünülen her rüyanın hayır olacağı ya da hayır olmadığı düşünülen her rüyanın hayırsız çıkacağı kesin değildir.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek yazımızı da okuyabilirsiniz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum".Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir